Daces Siatkovskas producēta filma

Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē varēs skatīt Unas Celmas filmu «Raganu mēnesis», kas vēsta par diviem pazīstamiem un tautā iemīļotiem latviešu aktieriem - Hariju Spanovski un Andri Bērziņu. Producente - Dace Siatkovska!

 

Filmas personāži vairs nevar tēlot, ka briedumā un pusmūžā ar dzīvi viss ir kārtībā. Ir nopietna slimība, ir atkarības, un šīs dzīves krīzes atsedz faktu, ka abiem veiksmīgajiem un populārajiem vīriem nav arī īstas skaidrības par savas dzīves jēgu un par to, kādēļ pēkšņi (vai arī pakāpeniski) daudz kas nogājis greizi. Harijs Spanovskis un Andris Bērziņš nolemj meklēt atbildes pie Latvijas dziedniekiem un cilvēkiem ar savdabīgu, alternatīvu skatu uz dzīves problēmu risināšanu. Viņi kopā veselu mēnesi apbraukā «raganas» dažādās Latvijas malās.

Filma ir ar apzinātiem un neapzinātiem komiskiem elementiem – īsts «ceļabiedru dēku stāsts» jeb, kā šādu žanru sauc Holivudā, - «road movie». Pa ceļam abi ceļabiedri sastopas ne tikai ar raganām, bet arī ar parastiem cilvēkiem, ar savu publiku, negaidītā veidā arī ar komponistu Raimondu Paulu un būtnēm frakās pie pasaules gala.

 

 

Filmā, kurā spēlē aktieri, nekad nav skaidrības, kur beidzas «īstā» dzīve un sākas skatuve. Tāpat arī filmā, kas uzņemta pie raganām, nekad nevar zināt, kur ir robeža starp ikdienu un kādu citu realitāti.

Filmas režisore Una Celma. Projekta vadītāja un producente Dace Siatkovska. Operators - Aleksandrs Grebņevs, skaņu režisors un skaņu operators - Jevgēņijs Kobzevs, komponists - Raimonds Pauls.

24.augustā plkst.19 Biļetes būs iespējams iegādāties uz vietas filmas demonstrēšanas dienā. Biļetes cena - 1 Ls.